The Vampire Diaries

Mutlu Yıllar The Vampire Diaries Ailesi (:
 
AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» En Son Mesajı Kim Atıcak?????
C.tesi Mart 12, 2011 9:16 pm tarafından RosaLie ™

» Yeni Yetkiler (:
C.tesi Mart 12, 2011 2:21 pm tarafından Asi Kraliçe

» Öğrenci Evine Hırsız Girerse
Ptsi Ocak 31, 2011 4:01 pm tarafından Dathrine™

» Anne baba farkı=)
Ptsi Ocak 31, 2011 3:53 pm tarafından Dathrine™

» Bilgisayar Bağımlılığı
Ptsi Ocak 31, 2011 3:49 pm tarafından Dathrine™

» Açıköğretim Sınavlarında Sorulan Komik Sorular :D :D
Ptsi Ocak 31, 2011 3:45 pm tarafından Dathrine™

» Amerikan Teknolojisi
C.tesi Ocak 29, 2011 4:08 pm tarafından Tuğba Hayley Salvatore™

» Nick Değişmek İsteyenler Buraya
C.tesi Ocak 29, 2011 12:57 pm tarafından Asi Kraliçe

» Sadece Türkiye'de görebileceğiniz birkaç şey.. :D
C.tesi Ocak 29, 2011 12:52 pm tarafından Asi Kraliçe

En iyi yollayıcılar
RosaLie ™
 
Asi Kraliçe
 
umut_han
 
ParadoX
 
Elena Salvatore™
 
Tuğba Hayley Salvatore™
 
Çekirge
 
Ma Petite
 
[Özlem Salvatore™]
 
NesSie ™
 

Paylaş | 
 

 Anita Blake Fan

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ParadoX
Genel yetkili
Genel yetkili
avatar

Mesaj Sayısı : 366
Yaş : 26

MesajKonu: Anita Blake Fan   Cuma Kas. 05, 2010 1:00 am

1-Suçlu Zevkler
2-Gülen Ceset
3-Lanetliler Sirki
4-Kaçık Kafe
5-Kanlı Kemikler
6-Ölüm Dansı
7-Yanmış Kurban
8-Mavi Ay
9-Karacamdan Kelebek
10-Narcissus in Chains
11-Cerulean Sins
12-Incubus Dreams
13-Micah
14-Danse Macabre
15-The Harlequin
16-Blood Noir
17.Skin Trade
18.Flirt
19.BulletSUÇLU ZEVKLER

"Doğru söylüyordu. Kapıyı kapatıp onu karanlık ve sıcak yolda bıraktım.Ölüleri diriltip yaşayan ölüleri huzura kavuşturuyordum. Yaptığım şey, kimliğim buydu. Eğer motivasyonumu sorgulamaya başlarsam, vampirleri öldürmeyi de bırakırdım. Bu kadar basitti. Bu gece motivasyonumu sorgulamıyordum, o zaman hala, bana verdikleri ismi taşıyan bir vampir avcısıydım. Ben Cellattım."

Ruhun karanlık arzularını, Laurell K. Hamilton'dan daha iyi kimse bilemez. New York Times çok satanlar listesinin üst sıralarından inmeyen Hamilton, Suçlu Zevkler'de bizi Anita Blake ile tanıştırıyor. Anita, esmer, ufak tefek ama çok tehlikeli bir ölü diriltici ve vampir avcısı. Fakat şehrin en güçlü vampiri onun yardımına ihtiyaç duyunca, Anita en büyük korkusuyla yüz yüze geliyor: Karşısında kendi duyduğu açlığı Anita'da da uyandırıp onu baştan çıkartabilecek bir adam var.
Karanlıkta sokaklarda bir köşeye sinmiş, avlanmayı bekleyen yaratıkların korktukları tek bir kişi var: Anita Blake...

Yetişkinlere yönelik bir Buffy the Vampire Slayer... Hareket hiç durmuyor."
GÜLEN CESET

"Zombileri morga götürüp orada üzerinde testler yapmayı denemişlerdi ama küçük parçalar kaçıp olabilecek en garip yerlerde saklanmaya başlamıştı."

"Zombi yavaşça dönüp komedyene baktı; hareketleri acı veriyor gibiydi. Adamın gözleri zombiye kaydı, sonra seyirciye döndü, gülümsemesi geri geldi. Zombi ona bakmaya devam ediyordu. Bunun adamın çok hoşuna gitmediği belliydi. Onu pek suçlamıyordum. Ölüler bile kötü esprileri sevmezdi."

Anita Blake temposu bir an bile düşmeyen maceralarla boğuşuyor. Bir ölü diriltmek için bir milyon dolar teklif eden bir adamdan kurtulmak, ne olduğu belirsiz bir katil zombiyi bulmak ve şehrin yeni efendisi başvampir Jean-Claude'un çıkma tekliflerini atlatmak da bunlardan bir kısmı...LANETLİLER SİRKİ

"Çok korkuyordum; ama neden?
Gitmem gerekiyordu ve ne kadar erken gidersem, eve o kadar erken dönecektim.Jean-Claude'un işleri kolaylaştırabileceğine inanabşlseydim. İşin içine o girince hiçbir şey kolaylaşmıyordu. Eğer bu gece ondan cinayetlerle ilgili bir şeyler öğrenirsem, bedelini öderdim, parayla değil. Görünüşe göre Jean-Claude'da ondan fazla vardı. Hayır, onun istediği, daha acı verici, daha mahrem, daha kanlıydı."

Anita Blake'in maceraları aynı hızla devam ediyor. New York Times en çok satanlar listesinin zirvesinden inmeyen yazar Laurell K. Hamilton, okuyucuları doğaüstü zevk ve acılarla tanıştırıyor. Yaşı yüz yılları bulan, aşırı güçlü bir vampirin şehre gelişi, bir savaşı kaçınılmaz hale getiriyor. Şehrin ruhu ve Anita'nın hayatı kazığın ucunda kalıyor...

Karanlık sokaklarda bir köşeye sinmiş, avlanmayı bekleyen yaratıkların korktukları bir tek kişi var: Anita Blake...
"Yetişkinlere yönelik bir Buffy the Vampire Slayer...Hareket hiç durmuyor."
The New York Review of Science Fiction
"Canavarca bir eğlence."
Publishers Weekly

KAÇIK KAFE

"Lanet olsun,yaşıtlarımdan çıkacak birini bilebulamayan pek çok ladın tanıyordum. Richard'a kadar ben de onlardan birisiydim. Tamam, Jean-Claude beni bir yerlere götürürdü ama ben ondan kaçıyordum.Şehrin vampir Efendisi'yle sıradan birisiymiş gibi çıkmayı hayal bile edemiyorum. Onunla sevişmeyi hayal ediyordum ama çıkmayı edemiyordum."

Bir kafada iki olağanüstü olaylar uzmanı... Hem animatör, hem de vampir avcısı. Anita Blake. Kötülerle dolu dünyadaki iyilerden birisi.

Anita yerel kurtadam sürüsünün liderine aşık oluyor. Bu güne kadar hayatta kalmıştı ama bu aşk ölümüne yol açabilirdi...


[

KANLI KEMİKLER

"Herkes bana doğru döndü. İki dişi vampir gülümsedi; bu durum hiç hoş değildi. Bana sanki ortasında ne olduğumu merak ettikleri bir parça şekermişim gibi bakıyorlardı. İçim yumuşak ve tatlı mıydı, yoksa fındıklı ve sert miydi? Erkeklerin böyle beni gözleri ile soyduğu olmuştu ama daha önce birisinin derim soyulunca nasıl görüneceğimi merak ederek baktıkları olmamıştı."

Anita Blake yine iş başında. Ama bugün her zamankinden daha meşgul. Anita'nın kendi yeteneklerinden şüphe etmesine neden olacak iki iş birden çıkıyor: İki yüz yaşındaki cesetlerden oluşan koca bir mezarlığı diriltmek ve daha önce görmediği bir şekilde öldürülen Missourili gençlere ne olduğunu ortaya çıkarmak...ÖLÜM DANSI

"Birisi beni öldürmeye çalışıyordu...

Bunda yeni bir şey yoktu ama birisi işin uzmanından yardım alıyordu...Neredeyse korkuyor olmayı dileyecektim. Korku sizi canlı tutardı; ilgisizlik tutmazdı.
Dışarıda bir yerlerde, yarından itibaren, birisinin günlük yapılacak işler listesinde benim adım da olacaktı. Kuru temizlemeden kıyafetleri al, Anita Blake'i öldür."

Anita ölüler kadar canlılarla da uğraşmak zorunda. Peşinde kiralık katiller de var. Jean-Claude, Richard Zeeman ve Anita Blake üçgenindeki ilişkile yeni bir aşamada. Kurtadam sürüsüne kim lider olacak? Hasta bir yaşlı vampir Anita'dan yardım istiyor...
Okumaya başlamadan önce derin bir nefes alın! [center]

YANMIŞ KURBAN

Sağlam ve sert duruşlu kadın karakterlerden hoşlanıyorsanız, Anita Blake maceraları tam size göre.

Anita Blake bir Vampir Avcısı. İşin aslı o bir canavar avcısı. Gerçi bazen canavarlar da insan ve bazen Anita'da kendisinin onlardan biri olduğuna dair kuşkuya kapılıyor. Anita bizimkine çok benzeyen bir dünyada yaşıyor. Farksa şu. Gece ortaya çıktığı düşünülen şeyler tamamen gerçek. Vampirler, büyüler, zombiler, kurtadamlar, kılıktan kılığa giren yaratıklar... Bunların hepsi var ve Anita sürekli iş üstünde.

"Dur durak bilmeyen aksiyon, zeki konuşmalar ve buğulu seks sahneleriyle dolu bu Anita Blake romanının adı Anne Rice ve Tanya Huff hayranlarını da çekecek."
Library Journal

"Bir kundakçının yarattığı kavurucu alevler St. Louis'in ölmemişlerine ulaşınca, yok etmeye yemin ettiği o canavarları yanmaktan kurtarmak Vampir Avcısı Anita Blake'e düşer...
Publishers Weekley

"Tıpkı insan karakterler gibi üç boyutlu olan vampir ve kurtadamlar, asıl canavarların kim olduğunu merak ederken Anita'ya eşlik etmemize ve onlarla arasında gelişen kişisel ilişkilerin kendisini diğer insan meslektaşlarından nasıl soğuttuğunu anlamamıza yardımcı oluyor."
BooklistMAVİ AY

Delice bir tutkuyla bağlandığı sevgilisini arkasında bırakarak eski nişanlısına yardıma koşan vampir avcımız Anita Blake ile birlikte aşk ve sevgi bağları üzerine kafa patlatacağımız müthiş bir kurtarma operasyonu: Mavi Ay

Anita: "Richard bir alfa kurtadamdı. Tek ciddi kusuru da buydu. Onu birini yerken gördüğümde ayrıldık."

Ne olursa olsun, insan eski nişanlısını kolay kolay unutamaz,aradaki bağ kopamaz. Anita Blake de gecenin üçünde, Jean-Claude'a aşık olmadan önce, yani bir zamanlar nişanlı olduğu Richard vesilesiyle arandığında, haberlerin iyi olmadığını sezdi. Görünüşe göre Richard tecavüzden içeri tıkılmıştı. Anita onun bir canavar olduğunu biliyordu ama sadece bu kadar, tecavüzcü olmadığına, olamayacağına da adı gibi emindi. Richard'ın masumiyetini kanıtlamak vazifesi artık Anita'nındı. Mavi ay yükselip de kurtadam için daha büyük belalar doğurmadan önce Anita tüm sorunları çözmeliydi.KARACAMDAN KELEBEK

Laurel K. Hamilton'ın yarattığı alternatif ve acayip dünyaya bir kez daha hoş geldiniz! Vampirler, kurtadamlar, kediadamlar, zombiler ve her türlü-her çeşit iğrenç sürüngen ipini koparmış geziniyor.

Anita Blake, Vampir Avcısı serisinin bu dokuzuncu macerasında akıl hocası Edward ile ortak çalışıyor.

Anita'nın çetin cevizliği ve tutkulu kişiliği Karacamdan Kelebek'i canavarlarla dolu, kanınızı donduran bir okuma macerasına dönüştürüyor. New Mexico'nun güzel çölleri ve heybetli dağları eşliğinde seyreden, bu Aztek ritüeli tadındaki hikayeye doyamayacaksınız.


"Karacamdan Kelebek'te Laurell K. Hamilton iblislerle dolu, erotik bir dünya kuruyor. Seksi, sinirli, zalimlik dercesinde ironik yazım tarzı, okuyucuyu eşsiz bir ruh haline taşıyor. Hamilton'ın büyüleyici öykücülüğü de kesinlikle en üst seviyede. Romans, korku ve macerayı aynı kapta karıştırıyor ve ortaya çıkan şu: Müthiş bir eğlence!"
Jayne Ann Krentz

" Bayan Hamilton'ın fantastik ve gizem ile bir parça romans ve erotizmi karıştırdığı entrika dolu romanı son derece eğlenceli."
Romantic Times

"Çılgınlık, hayhuy, karmaşa ve yaşlı vampirler. Merkezde Anita Blake, ki her zaman zirvede...mükemmel!"
The Magazine of Fantasy and Science Fiction
"Yüzümdeki ifade, belli, onu korkutmuştu. Zira kocaman açılan gözlerinde ve aşağılık yüzünde, dehşete benzer, insani bir an yakaladım."

Ben, Anita Blake. Canavar öldürüyorum. Gerçi gecenin bir vakti eve döndüğümde düşünmek istediğim son şey, işim ama Zincirlenmiş Narkissos Kulübünden bir leoparadam kaçırıldığı için düşünmek zorundayım. Dışarıda, istedikleri zaman şekil değiştirebilen suçlular ve doğaüstü yaratıkların mücadeleleriyle dolu, karanlık bir dünya var. Şehrin Vampir Efendisi Jean-Claude'u altı aydır görmediysem de şu anda -bedeli ne olursa olsun- yardımına ihtiyacım var. Biri kurtadamları hedef aldı. İkimiz birlikte onları kurtarmak zorundayız.
"Laurell K. Hamilton taptaze bir eğlence sunuyor. Olağanüstü anlatımı tek kelimeyle ifade edilebilir: Zirvede!" -Jayne Ann Krentz
"Bu kadar üretken bir hayalgücüne sahip bir yazar daha önce hiç okumadım!"
-Diana Gabaldon


--


Üç yıl gibi uzun bir aranın ardından yeniden sevgili vampir avcımız Anita Blake’in maceralarını yeniden okumaya başlıyoruz. Yazarımız, gelenek haline getirdiği gibi olayların geçtiği yer olan bir mekanın ismini vermiş. Zincirlenmiş Narkissos; canavarların (likantroplar, vampirler ... ) tarafsız sahası sayılan, Narkissos’un sahipliğini yaptığı bir kulüp. Laurell Hamilton’ın Mavi ay’da serinin gidişatını değiştirecek sinyaller verdiğini hatırlıyoruz ve Zincirlenmiş Narkissos’la her açıdan seri bambaşka bir boyut kazanıyor. Karşı konulması neredeyse imkansız şehvetiyle baş etmeye çalışan Anita, geldiği son noktayla çokça tartışılacağa benziyor. Kitabın konusu hakkında sizi biraz bilgilendireyim.

Anita altı aylık kaçışının ardından St. Louis’e geri dönüyor. Sessiz ve sakin bir gecede animatörümüzün aldığı bir telefon gelecek fırtınanın ilk esintilerini taşıyor. Anita korumaya söz verdiği şekil değiştiriciler için yeni bir oyunun içine giriyor. Fakat Anita’nın bilmediği bir şey vardır; yokluğunda çok şey değişmiştir. Şimdi ardında bıraktığı pisliği temizlemek yine Anita’ya görevidir.

Hayatındaki yalnızlığı, sevgiye olan açlığını yakın zamanda etrafındaki canavarlarla doldurduğunu fark eden Anita şimdi onları, kendi canı pahasına koruyabilecek mi? Aldığı ölümcül yaralardan kurtulabilecek mi? Sevgilisinin ve sürünün gazabından kendini ve korumasındakileri koruyabilecek mi?

İnsanlığın kıyısında, uçurumun dibinde duran Anita, olmaktan korktuğu canavara doğdu adım adım ilerliyor. Herkes Anita’nın likantop olduğuna kesin gözüyle bakarken Anita, içindeki korku kırıntılarına rağmen kaybettiklerini düşünmeden başı dik ve istikararlı bir şekilde devam ediyor.

Anita’nın sevgilileriyle yaşadığı üçlülük yeni bir boyuta taşınıyor. Yeni izler, yeni güçler , yeni bedeller… Şehvet,Anita’nın kaçamadığı bir avcı. Şimdi animatörümüz şehvetin ağına düşmüş baştan çıkarıcı sahnenin baş rol oyuncusu. Sadece gözlerinde yanıp sönecek ışığı bekleyen erkekler, onun şehvetine çekiliyor. Kıskançlık diz boyu. Bakalım Anita’nın sevgilileri bu işe ne diyecek? Göz ardı edilemeyecek tek gerçek ise Anita’nın yıpranmış sinirleri ve duyguları. Beslemek zorunda kaldığı ardeur (sıcaklık) Anita’nın hayatına yeni erkeklerin gireceğinin habercisi. Beklenmedik bir anda onu sarıp sarmalayan şehvet, Anita’nın elini kolunu bağlıyor. İstemiyor, direniyor ama başaramıyor.

Geçmişin izlerini taşıyan anılar denizin hırçın dalgaları gibi yüzüme çarpıyor. Yorgun ve mutsuz ruhlar kitabın ince ayrıntılarında gizli. Kaybetme ve yenilmişlik duygusu ne Anita’yı , ne Richard’ı ne de Jean-Claude’nin yakasını bırakıyor. Herkes çok ağır bedeller ödüyor.

Kitapta kanlı dövüşlerin ve sevişmelerin sergilendiği sahneler hiç bitmiyor. ve öldürmek Anita için hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Şehirde likantopların arasında verilen güç savaşı nasıl sonuçlanacak? Anita sevgilileriyle ilişkisini nasıl bir boyuta taşıyacak? Leopar-adamlar tehlikeden kurtulabilecek mi?
[size=160]GÖKMAVİSİ GÜNAHLAR[/size] [size=120]“Kadın iki bin yaşında bir vampir,” dedi Anita. “Onların amacı, alışkanlığı ve düşüncesi değişmez. Ya da biz öyle sanıyoruz.”

Nereden nereye! Bir zamanlar ne kadar canavar varsa hepsinin ezeli düşmanıydı Anita. Fakat o artık hem Şehir Efendisi Jean-Claude’un, hem de şekil-değiştirici leoparadam Micah’nın eşi. Anita bir yanıyla insanken, sonsuz arzusu ve açlığıyla bir kadın aynı zamanda.
Yüzyılları devirmiş bir vampir, Jean-Claude’u ve grubunu hedef alınca, Anita da kendini ilk kez böylesine amansız bir savaşın içinde buldu.Tüm şeytani güçlerine ihtiyacı vardı. Amacı belliydi. Ne olursa olsun sevgililerini kurtaracaktı.[/size]
>>ŞEYTANİ DÜŞLERDE YAKINDA SANIRIM :D

_________________


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Ma Petite
İnsan
İnsan
avatar

Mesaj Sayısı : 182
Yaş : 21

MesajKonu: Geri: Anita Blake Fan   Paz Kas. 14, 2010 10:18 pm

ŞEYTANİ DÜŞLERYırtıcı sevişmeler
Doyumsuz aşklar
Geceyi kana boyadı

Polislerin ya da federallerin üstesinden gelemediği davalarda danışmanlık yapan Anita, striptizcileri hedef alan bir seri katili bulmakla görevlendirildi. Ancak işi kolay değildi. Çünkü o, gelmiş geçmiş en acımasız vampir Jean-Claude’un sevgilisiydi. Ve katil yakınlarda bir yerdeydi. Hissediyordu bunu. Aklı karıştı. Şüphe ruhunu kemirmeye başladı. Zaten bunalmıştı. Birden fazla sevgilisi, birden fazla hayatı...
Birden fazla ömür sürenler birden fazla ölür Anita!
Yaşadıkları Anita’nın bile sınırlarını zorladı, zorladı... Sonunda dayanamadı Anita, çizgiyi aştı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ParadoX
Genel yetkili
Genel yetkili
avatar

Mesaj Sayısı : 366
Yaş : 26

MesajKonu: Geri: Anita Blake Fan   Çarş. Kas. 24, 2010 2:14 am

Saol canımm son kitap için:D

_________________


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Anita Blake Fan
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
The Vampire Diaries :: The Vampire Diaries Biz Bize :: Fan Clubs-
Buraya geçin: