The Vampire Diaries

Mutlu Yıllar The Vampire Diaries Ailesi (:
 
AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» En Son Mesajı Kim Atıcak?????
C.tesi Mart 12, 2011 9:16 pm tarafından RosaLie ™

» Yeni Yetkiler (:
C.tesi Mart 12, 2011 2:21 pm tarafından Asi Kraliçe

» Öğrenci Evine Hırsız Girerse
Ptsi Ocak 31, 2011 4:01 pm tarafından Dathrine™

» Anne baba farkı=)
Ptsi Ocak 31, 2011 3:53 pm tarafından Dathrine™

» Bilgisayar Bağımlılığı
Ptsi Ocak 31, 2011 3:49 pm tarafından Dathrine™

» Açıköğretim Sınavlarında Sorulan Komik Sorular :D :D
Ptsi Ocak 31, 2011 3:45 pm tarafından Dathrine™

» Amerikan Teknolojisi
C.tesi Ocak 29, 2011 4:08 pm tarafından Tuğba Hayley Salvatore™

» Nick Değişmek İsteyenler Buraya
C.tesi Ocak 29, 2011 12:57 pm tarafından Asi Kraliçe

» Sadece Türkiye'de görebileceğiniz birkaç şey.. :D
C.tesi Ocak 29, 2011 12:52 pm tarafından Asi Kraliçe

En iyi yollayıcılar
RosaLie ™
 
Asi Kraliçe
 
umut_han
 
ParadoX
 
Elena Salvatore™
 
Tuğba Hayley Salvatore™
 
Çekirge
 
Ma Petite
 
[Özlem Salvatore™]
 
NesSie ™
 

Paylaş | 
 

 How I Met Your Mother

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Çekirge
Mega Moderatör
Mega Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 221
Yaş : 22

MesajKonu: How I Met Your Mother   Çarş. Kas. 17, 2010 3:30 pm

How I Met Your Mother, ABD'de yayın yapan CBS kanalında 19 Eylül 2005'ten beri yayınlanmakta olan, yaratıcılığı ve yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas'ın üstlendiği, durum komedisi türünde bir televizyon dizisidir.

Konusu
Dizi, 2030 yılında, Ted Mosby'nin eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasını konu alır. Bob Saget'in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted "Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım." der ve dizi 2005 yılına döner. Bays ve Thomas dizideki arkadaşlığı kendi arkadaşlıklarından yola çıkarak yazmışlardır. Buna göre Ted karakterinde daha çok Bays öne çıkarken Marshall ve Lily karakterleri ise Thomas ve eşinden esinlenilmiştir.

Yapım
"Haydi arkadaşlarımız ve New York'ta yaptığımız aptalca şeyler hakkında yazalım." fikri, Bays ve Thomas'ın How I Met Your Mother'ı oluştururkenki düşünceleriydi.[1] İkili karakterleri yaratırken kendi arkadaşlıklarından esinlendiler: Bays esnetilerek Ted, Thomas ve eşi esnetilerek ise Marshall ve Lily yaratıldı.[2] Thomas'ın eşi Rebecca, kendinden ilham alınarak yaratılacak bir karakter konusunda gönülsüzdü, sadece bir şartla izin verecekti: Kendisini Alyson Hannigan'ın canlandırmasını istiyordu. Şanslarına, Hannigan o sıralar boştu ve o da komedi dizilerinde daha fazla yer almak istiyordu.

Dizinin setlerinden biri olan "MacLaren's", Bays ve Thomas'ın ikisinin de sevdikleri ve dizide yer almasını istedikleri, New York'taki "McGee's" adlı bir bardan esinlenerek yaratılmıştır. Barın adını ise barın çalışanlarından birine de adını veren, Bays'in yardımcısı Carl MacLaren vermiştir.Ana Karakterler
Dizinin ana karakterleri şunlardır: Ted Mosby, Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Robin Scherbatsky ve Barney Stinson.

Theodore Evelyn "Ted" Mosby
Genç hali Josh Radnor tarafından canlandırılmakta, 52 yaşındaki hali ise Bob Saget tarafından seslendirilmekte ancak ekranda görünmemektedir. Dizinin temel karakteri Ted, Wesleyan Üniversitesi mezunu bir mimardır ve Barney'ye göre "çok fazla düşünür".

Shaker Heights, Ohio'da doğup büyümüştür. Ted'in çocukluğunda da en büyük tutkusu mimar olmaktı. Ünlü mimarlar hakkında saatlerce konuşabilir. Adeta mesleğine aşık ve azimli bir mimardır ancak eskiden çalıştığı bürodaki patronun penis biçimindeki gökdelen projesini kabul edemez ve kendisine göre bir gökdelen tasarlar. Bu gökdelen oldukça başarılıdır ve Ted kendi çiziminin onaylanmasıyla ofisinde şefliğe yükselir. Dördüncü sezonda kovulur ancak daha sonra sezonun son bölümünde, eski nişanlısının erkek arkadaşının ona vicdan azabından dolayı teklif ettiği, üniversitede pröfesörlük görevini kabul eder.

Duygusal bir kişiliğe sahip Ted, en yakın arkadaşları Marshall ile Lily ilk bölümde nişanlandıktan sonra, ruh ikizini veya -ilk iki sezon boyunca Robin sandığı- "o" kızı arayıp bulmaya karar verir. Ancak daha ilk sezonun ilk bölümünde, öyküsünü çocuklarına anlatırken Robin'den Robin Teyzeniz diye bahseder. Robin'den ayrıldıktan sonraki psikoljik olarak iyileşme döneminde, kendini beline bir kelebek dövmesi yapılmış halde bulur. Okuldayken bir keresinde koruduğu bir öğrenci büyüyüp bir porno yıldızı olduğunda, Ted'e duyduğu şükranını sahne adı olarak Ted Mosby'yi alarak gösterir.

Ted, arkadaşları Lily ve Marshall ikinci sezonun sonunda evlenip yeni bir eve taşınıncaya dek, onlarla beraber yaşamıştır. Artık Robin, dördüncü sezonun başındaki Japonya faciasından beri Ted'le yaşamaktadır.

Ted'in geleceği hakkında tek bildiğimiz, evlenip bir kız, bir erkek çocuğa sahip olacağı. Müstakbel eşine ilişkin; beşinci sezonun ilk bölümünde yanlışlıkla ders verdiği iktisat sınıfında bulunduğu, esmer olduğu, bir müzik grubunda bas gitar çaldığı ve kendisi ve Marshall gibi onun da Yıldız Savaşları filmlerine bayıldığı gibi bazı ipuçları verilmiştir.

Marshall Eriksen
Jason Segel tarafından canlandırılmaktadır. Karısı Lily ile eğlenceli bir ilişkileri vardır. Ailesindeki herkes çok uzun ve iridir. Buna rağmen Marshall ailesindeki herkesden daha kısa ve miniktir. Ted ile üniversite yurdunda oda arkadaşı olarak tanışmışlar, Ted'i ilk gördüğünde dekan zannetmiştir. Arkadaş grubundaki en saf kişidir. Yalan söylemeyi hiç beceremez. Bir sırrı tutamayınca birden bağırarak söyler ve sırrı herkes öğrenir. Lily'e herşeyini anlatır. Lily'nin sır tutamamasından çok, Marshall'ın yalan söyleyemeyip sır tutamaması durumundan Marshall ve Lily çok iyi bir çift olmuşlardır. Marshall, Lily ile 9 yıllık beraberlikten sonra ikinci sezonun sonunda evlenmişlerdir. Marshall, hayatında Lily dışında sadece, Barney ile ilk tanıştığında hava olsun diye bir kız ile yatmıştır. Fakat bunu Lily hiçbir zaman öğrenmemiştir. Marshall hukuk fakültesi mezunudur ve bir şirketin temsilciliğini yapmıştır. Dördüncü sezon Lily'nin kredi kartı borçlarından dolayı Barney'nin de çalıştığı GNB'ye geçer.

Lily Aldrin

Alyson Hannigan tarafından canlandırılmaktadır. 9 yıllık nişanlısı Marshall ile evlendikten sonra prensip itibariyle soyadını korumuştur. Alışverişkolikliği yüzünden ailesini borç batağına batırmasının yanısıra başkalarının hayatlarına müdahale eden bir tavrı vardır. Dizide ailesine en az değinilmiş ana karakterdir; ailesinden birkaç kadın birey bekarlığa veda partisinde görülmüştür. 8 dakikada 33 sosisli yeme rekoruna sahiptir. New Yorkludur ve lakabı Lilypad'dir

Barney Stinson

Ana madde: Barney Stinson
Neil Patrick Harris tarafından canlandırılmaktadır. 35 yaşındadır ve bugüne kadarki tüm bölümlerde görünmüştür. En iyi arkadaşı olduğunu iddia ettiği -ki ne zaman etse, Marshall onu, Ted'in en iyi arkadaşının kendisi olduğu şeklinde düzeltir-, evlenip sakin bir yaşam sürmek isteyen Ted Mosby'nin aksine, Barney, onun yeni kız arkadaşlarla tanışması için türlü yöntemlere başvurur.[3] Karakteri canlandıran Harris'e göre, Ted'in Robin'le çıkmaya başlaması ve Ted'in üniversitedeki oda arkadaşı Marshall'ın Lily'yle nişanlanması ve daha sonra evlenmesi gibi diğer dört ana karakterin ilişki içerisinde bulunmaları, dizi boyunca Barney'i aralarında tek bekar yaptığı için Barney, arkadaşlarına bu sebepten dolayı kızgındır.

"Game Night" adlı bölümde Barney'nin, gençliğinde, ilk ve tek ciddi sevgilisi Shannon'la birlikte Barış Gönüllüleri'ne katılmaya çalışan bir idealist olduğu ortaya çıkar. Ancak sevgilisi onu takım elbiseli bir çapkın için terk ettiğinde çılgına dönmüş ve annesinin arkadaşı erkek yapan Rhonda French'e 23 yaşında bekaretini kaybetmiştir. Rhonda'yı tatmin ettiğini sanmasından duyduğu başarının hızıyla, tercih edildiği adam gibi o da bir takım elbiseli çapkına dönüşmüş ve erkekler için bir rol modeli olmuştur.

Robin Charles Scherbatsky Jr.
Cobie Smulders tarafından canlandırılmaktadır. 1980, Kanada doğumlu Robin, yerel bir televizyon kanalında saat 04:00'te yayınlanan sabah haberlerini sunmaktadır. İkinci sezon boyunca Ted, beşinci sezonun başında Barney ile çıkmıştır.

Çocukluğunun ilk dönemlerinde annesinden ayrılmış olan babası ile yaşamış ve geri dönüşlerden oldukça varlıklı olduğu anlaşılan babası, onu ava götürerek ve buz hokeyi oynatarak bir erkek gibi büyütmüştür. Robin babasından bu yüzden nefret etmektedir. Daha sonra annesinin yanına taşınmış ve kendini yeniden keşfetmiştir. Yine aynı şarkıya, Kanada'ya 80'lerin 90'larda ulaşmasından dolayı bir hayli komik bir klip çekilmiştir.

Robin, çok sevdiği ülkesi Kanada'da 1993 yılında "Let's Go To Mall" adlı bir albüm yapmış ve bir pop yıldızı olmuştur. Albümün aynı adlı çıkış parçasıyla ülkenin neredeyse tüm alışveriş merkezlerini kapsayan bir turneye çıkmıştır. Bu yüzden alışveriş merkezlerine karşı bir fobisi vardır.

Robin genel olarak duygusuz ve erkeksi bir karaktere sahiptir. Silahlara ve buz hokeyine çok düşkündür. Ayrıca Robin'in ilk ilişkisi 16 yaşında eşcinsel bir oğlanla olmuştur ve Robin bu olaydan utanç duymaktadır.

Yardımcı Karakterler
Carl MacLaren
Joe Nieves tarafından canlandırılmaktadır. MacLaren's barının sahibi ve bir çalışanıdır. İlk bölümde bir Lübnanlı kızla çıkarken görülür. "The Pineapple Incident" bölümünde, kaybolursa gidip onu almak için, zilzurna sarhoş olmuş Ted'in kolunun üzerine kendi telefon numarasını yazar. Dizide hiç söz edilmese de yaratıcılar Thomas ve Bays, birinci sezonun DVD'sinde Carl'ın soyadının (ve barın adının da) MacLaren olduğunu belirtiyorlar. Yine bu DVD'de, dizinin aynı bölümünün yorumlarında, Carl'ı canlandıran Nieves, normalde ilk bölümde barın patronu Carl olarak oynayacağı sahnenin ilk bölümün senaryosundan çıkarılmış olduğunu ve rolünün bir polis memuru olarak değiştirildiğini sonradan öğrendiğini söylüyor. Carl'ın sete harikulade bir barmen giysisiyle gelmesinden sonra kimse ona sahnesini kesmiş olduklarını söylemek istemeyince, Carl rolünü ona verdiler.
Wendy
Charlene Amoia tarafından canlandırılmaktadır. Grubun en çok takıldığı barın garsonlarından biridir. İlk olarak "Return of Shirt" adlı bölümde, Barney'e bir içki getirirken görünmüştür. Barney şişeyi zar zor açınca, fırlayan kapağı Wendy'e çarpar. Wendy, daha sonra gözü morarmış bir şekilde gözükür. Artık Barney'den hoşlanıyordur.

Ranjit
Marshall Manesh tarafından canlandırılmaktadır. New York'ta bir taksi şöförüdür. İlk bölümde Ted'i Robin'in evine götürmüştür. Barney o bölümde Lübnanlı kızların ateşli olduğunu söyledikten sonra, Ranjit'in de Lübnanlı olduğunu sanır ve kendisine katılıp katılmadığını sorar. Ranjit kendisinin Bangladeş'li olduğunu söyleyip düzeltir. Barney ona Bangladeş'li kadınların ateşli olup olmadığını sorar ve Ranjit, Barney'ye eşinin fotoğrafını gösterdiğinde şoka uğrar ve "basit bir hayır yeterli olurdu" diye içinden geçirir. Birinci sezonun 11. bölümü "The Limo"'da Noel Gecesi bir limuzunde beşliye şoförlük yapar. Yine aynı sezonun 15. bölümü "Game Night"ta karısıyla beraber görünür. Daha sonra da 2., 3., ve 5. sezonlarda olmak üzere toplam 9 bölümde oynamıştır.Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
How I Met Your Mother
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
The Vampire Diaries :: The Vampire Diaries Forum İçi :: Yabancı Diziler-
Buraya geçin: